top of page
Image by Szabina Gerencsér
טיפול למשפחות ברילוקשיין

רילוקשיין זהו מסע מיוחד ומאתגר. אפשר להתבונן עליו בהקבלה להריון ולידה-תהליך מרגש מאין כמוהו, שנושא בחובו שלל ציפיות, חלומות, חששות, קשיים, אכזבות, התרגשות, גדילה ולמידה מחודשת על דברים שקשה להבין עד שלא נפגשים בהם.

חושבים על רילוקשיין?

הכנה לקראת המסע יכולה מאוד להיטיב עם כל אחד מבני המשפחה. ביחד נכיר את האתגרים הצפויים הן בפרידה מהמוכר והן בהתאקלמות למקום חדש, כמו כן נלמד ביחד כלים שעשויים לעזור לכם להתמודד עם המעבר. 

נמצאים ברילוקשיין?

זוהי חוויה יוצאת דופן ומיוחדת לכם ולילדים. אבל החוויה המיוחדת הזאת טומנת בחובה אתגרים רבים: מקום חדש, שפה חדשה, חברים חדשים, תרבות שונה.

אם ילדכם מתקשה עם המעבר- זה ממש טבעי. וכמה משמעותי ומקל לא להיות בתקופה הזו לבד. וכמובן גם בשבילכם, לא להיות לבד. זה כל כך שכיח לחוש חרדה, דאגה גדולה מהרגיל, חוסר שייכות, שאלות של משמעות, בלבול וקשיי התאקלמות.

ביחד נתבונן באתגרים, נלמד כלים להתמודד איתם ונדגיש את כוחות הנפש שיעזרו לכם ונמצאים איתכם בכל מקום.

נפרדים מהרילוקשיין?

הרבה חוויות מיוחדות אספתם במסע שלכם! סיום הרילוקשיין מעלה המון שאלות וחוסר וודאות-איך אורזים הכל? איך נפרדים? איך תהיה החזרה? איך מסתגלים מחדש? ועוד שלל שאלות ומחשבות.

ביחד נארגן ונאסוף את החוויות, נתמודד עם השאלות שצפות בכם ונאיר את כוחות הנפש שנמצאים בכם.  

לא משנה מה הוא האתגר שאתם מתמודדים איתו עכשיו- הבחירה החשובה ביותר היא הבחירה להתמודד איתו ולהתחיל טיפול. זאתי הזדמנות מצוינת להפוך קושי לעוצמה. 

קצת על הסיפור שלי:

אני נמצאת ברילוקיישן עצמאי כעת, כלומר מתוך בחירה שלי ושל בן זוגי. לפני כשלוש שנים ארזנו את כל ביתנו ל 8 מזוודות ועלינו על המטוס מישראל עם כרטיס לכיוון אחד- להולנד. ההתרגשות הייתה עצומה, המון חלומות, תקוות וחששות. שפה זרה, תרבות אחרת, מזג אוויר שונה, בלי משפחה ובלי חברים.

אני והאיש שלי לא נחתנו לבד- יש לנו ארבעה ילדים מתוקים (מתוכם תינוקת יקרה שנולדה בהולנד). כל ילד בעל אופי שונה וגיל שונה. לאחר הנחיתה, התפוגגות מסך הערפל וההתרגשות של ההתחלה, התבהרה התובנה שלצד המסע המשותף שלנו כמשפחה, כל אחד מילדי עובר את המסע האישי שלו וצריך אותי ואותנו נוכחים לצידו באופן שונה.

המעבר הזה היה מטלטל בעיקר עבור בני הבכור. כעבור מספר חודשים חשנו צורך לחפש בשבילו טיפול רגשי. היה לנו חשוב שהטיפול יהיה בשפה העברית-שפת האם שתהווה עבורו מרחב בטוח טבעי ומוכר. זה לא היה כל כך פשוט למצוא, אך כשמצאנו אנחת רווחה גדולה החלה לחלחל והטיפול מאוד תרם לבני וכתוצאה מכך גם לכל המשפחה שלנו. 

בן זוגי ואני הבנו בתקופה הזו יותר מתמיד שאנחנו נוודים באופי שלנו, אוהבים לגלות מקומות שונים בעולם. כשגרנו בארץ יצאנו לטיולים ארוכים בהודו עם המשפחה, לסיני, טיול להולנד שהוביל לחיים כאן ןטיולים באירופה. לפני שנה חשבנו לשוב לארץ, לנוח קצת ולראות לאן ומתי נצא למסע החדש. כבר עשינו את כל ההכנות והפרידות מהולנד היקרה והאהובה והחלטנו לסיים בטיול ברחבי אירופה עם אוהל, כך נפרדנו כמעט מכל רכושנו ויצאנו לעבר חוויה מאוד מיוחדת ומשחררת. במהלך הטיול גילנו שהטיסה שלנו לארץ בוטלה בגלל הקורונה. המצב הזה העמיד אותנו שוב בצומת של בחירות. לאחר לבטים רבים, בחרנו לחזור להולנד, אז אנחנו עדיין כאן ברילוקשיין מעריכים יותר מתמיד את הבחירה המחודשת שלנו וכל יום בוחרים מחדש איך לחיות את חיינו כאן עם ילדנו בתנועה. 

מתוך החוויה האישית שלי ומתוך אהבתי, אמונתי וניסיוני בטיפול רגשי באמצעות אמנות, הבנתי עד כמה טיפול בשפה העברית משמעותי בתוך חוויית הרילוקשיין בכל שלביה. לכן יצרתי מרחב און ליין נגיש אליו תוכלו להתחבר מהבית ולעבור תהליך טיפולי מארגן ומצמיח בשפה העברית, מכל מקום בעולם. 

bottom of page